top of page
IMG_7212_colored_eyed_4.jpg

Egyéni ülés

​Egyéni kezeléseket, problémafeltáró és megoldó segítőfoglalkozásokat, valamint mentorálást tartok Budapest Belvárosában a Tiszta Tudat Központban.​

Kezelés

​Amikor konkrét, egészségügyi problémával keresnek meg, akkor a panasznak megfelelően különböző típusú természetgyógyász kezelésekkel tudok segíteni. Ha például valamely betegség van a testben, akkor akupunktúrával, vagy reiki kezeléssel támogatom a gyógyulást. ​​Ha a gerinccel, mozgásszervrendszerrel van gond, akkor masszázzsal, kimozgatással, manuális technikákkal adok kezelést, hogy az elmozdult részek a helyükre kerüljenek. Amennyiben a probléma életmód eredetű, úgy mozgásos feladatokkal, táplálkozási tanácsadással, vagy fizikai tisztító módszerekkel tudok segíteni.

Támogató beszélgetés

Amikor a probléma nem fizikai jellegű, hanem érzelmi, vagy pszichés, akkor támogató beszélgetést ajánlok. Ekkor egy mellérendelő viszonyban ítélkezés, bírálás és analizálás nélkül, figyelmet adok a kliensemnek, hogy el tudja mondani mindazt, ami benne van. Ezen a kapcsolódáson keresztül pedig támogatást kapjon és el tudjon indulni a problémája megoldásához vezető úton.

 

Emberközpontúság

A hozzám érkező személyiségén és érzésein alapulva indul el a közös munka. Nem sablonokon, technikákon haladunk keresztül, hanem a kliens helyzete a null pont, ahonnan rajtolunk. Ezt kell jól meglátnunk.

Az alapvető emberi működésünk nagyon hasonló. Ha valami olyan történik velünk, amit nem szeretnénk, akkor dühösek leszünk, de nagyon egyéni, hogy ezt az érzést hogyan éljük meg - vagy engedjük kifejeződésre jutni. Például toporzékolni, kiabálni van kedvünk, vagy éppen csendben elfojtjuk, és majd később máshol vezetjük le – eltérő a személyiségünk alapján.

Ezért a klienseket nem vezetem egy általam jónak tartott cél felé, hanem sokkal inkább kísérem azon az útvonalon, amin ő szeretne végig haladni, az általa remélt végeredmény felé.​

Ha valaki képes tudatosítani, hogy mi a problémája, amin

változtatni szeretne, az valójában már tudja is a megoldást rá.

Gyakran csak egy segítő, támogató közegre van szüksége, ahol összeszedheti az erőt és a gondolatait, hogy belekezdjen a megoldásába.

 

Hogyan kezdődik egy egyéni folyamat?

Ha lelki típusú problémával keresnek meg, akár krízissel, akkor az első konzultáció egy problémafeltáró beszélgetés. Ennek célja, hogy az adott nehézségek mögé tekintsünk és meglássuk, hogy az elakadások valójában hol gyökereznek.

​Amikor valaki egy több üléses lelki munkára kötelezi el magát, akkor az általa hozott problémák a jéghegy csúcsai, amiket ő észlel, de a valódi problémák a mélyben ennél nagyobbak. Többek között ezt a felismerést hivatott az első alkalom kiváltani.

​Attól függően, hogy ki - mivel érkezik, eltérő az alkalmak intenzitása. Ha valaki krízisben van, akkor az első feladat mindig az aktuális vészhelyzet kezelése. Erre alkalmas általában egy 8-10 alkalmas egyéni ülés sorozat, amitől az egész élete minden problémája nem szűnik meg, de magát a krízist kezelhetővé tudja tenni, esetleg meg tudja oldani. Aki megoldás központú alkat – például üzleti világból érkezik, pörgős, energikus típus, és az önismereti út nem hívogatja – azoknak ez a megoldás elég szokott lenni. Ez egy lényegre törő, intenzív hozzáállás. A formája pedig lelki, támogató beszélgetés, fókusz keresés, stresszkezelés, érzelemfelszabadítás, elindulás a megoldás felé – beszéddel és gyakorlatokkal.

​Aki viszont mélyebben szeretné átdolgozni magát, mint például személyiségbéli elakadások oldása, traumák gyógyítása, viselkedési-, kötődési minták átalakítási, párkapcsolati problémák orvoslása – akkor ez a 8-10 alkalom egy bevezető kurzus és általában ezt követően egy hosszabb távú elköteleződésre van szükség. 

Maga a kapcsolat, ami gyógyít!

 

Ebben a segítői kapcsolódásban meg lehet élni azokat a viszonyokat és helyzeteket, amik ránk jellemzők, és amik a személyes életünket is áthatják. Így át lehet dolgozni magunkat a problémáinkon és fel tudjuk nevelni azokat az elakadt énrészeinket, amik a problémát okozzák. Ez egy hosszabb kísérési folyamat és általában a tempója is lassabb, meghittebb. A hozzám érkező személyisége és témája alapján szokott kijelölődni a neki megfelelő útvonal.

A fókusz az érzéseken van

Amikor valaki elmondja a nehézségét, meg szoktam kérdezni tőle, hogy miből tudja, hogy problémája van? Erre azt szokták felelni „onnan, hogy ezt érzem!” Ezen a ponton megegyezünk abban, hogy az érzésekkel fogunk dolgozni.

​Ez a belső munka az érzések beazonosításával, megfogalmazásával, kimondásával, felvállalásával, megélésével történik. Sok esetben már ez nehézkés a klienseknek, vagyis tudatosítani, hogy mit is érez pontosan, ez hogyan hat rá, hogyan működik a belső világa és hasonlók. Már ennek az érzelmi szótárnak a tanulása egy hatalmas önismereti lépés.

A következő feladat pedig, megtanulni, hogy ezekkel az érzésekkel mit tudunk kezdeni. Ha mindazt, ami bennem van kieresztem a környezetemre, ők lesznek betegek, ha elfojtom, akkor pedig én. Hogyan tudom úgy kezelni az érzéseimet, hogy ne okozzanak sérülést nekem vagy másnak, hanem megéljem őket szabadon?! Ezeket közös átéléssel, életszerű gyakorlatokkal végezzük. ​És ezt a nyitott állapotot hogyan tudom fenntartani és működtetni az emberi kapcsolataimban a határaim tartásával és az elért emelkedett állapot fixálásával.

​Amikor eljutottunk a közös munkában a szavakon túli tartalmakhoz, akkor ennek megfelelően módosulttudatállapotos módszerekkel kísérem tovább, mint például meditációs kezelés, regressziós ülés, transzállapotos módszerek.

Egészen addig mélyülünk, amíg meg nem találjuk a mélyben lévő sérülést, ami a korábbi problémákat és nehézségeket okozta. Amint sikerül megérinteni a fájdalmat, el tud kezdeni gyógyulni. Ezen a ponton billen át a munka és a mélyülés után elkezdődhet az emelkedés, ami addig tart, amíg a kliens képes lesz önmagától annyi figyelmet és elfogadást adni a sérült részének, amitől annak gyógyulása biztosítottá válik. Innentől kezdve már „öngyógyuló.”

Mentorálás

​Abban az esetben, amikor a hozzám forduló nem akar lelki munkát végezni, vagy már csinálja azt mással, esetleg csinálta már azt eleget és nem segített neki, akkor az önsegítés útjának lehetőségét szoktam felkínálni.

​Amikor úgy érezzük, hogy eljött az idő, hogy magunkon segítsünk, és ne mástól várjuk a megoldást, akkor érdemes valamely önképző módszerrel megkezdeni a gyakorlást. Ilyenkor légzéstechnikát, buddhista meditációt, vagy lélektani önelemző módszereket szoktam tanítani.

Azok számára is ezt a lehetőséget ajánlom, akiknek nincs szüksége heti rendszeres alkalmakra, de havonta, két havonta szeretik áttekinteni velem életük alakulását, mik a legfontosabb történések és azokat hogyan sikerült megélni és beépíteni.

Ha szeretnél velem kapcsolatba lépni

Vagy további részleteket megtudni az egyéni ülésekről, bátran írd meg, ami Benned van!

  • Facebook
  • Instagram

Köszönjük a feliratkozást!

bottom of page